AREGUA

Menu

Stalo se

říjen 2020 - Videooznámení o primici
14.7.2019 - Shrnutí činnosti Centra Božího milosrdenství (dále jen Centrum) v Paraguayi od konce roku 2009 (kdy ustal tok informací) do dnešních dní.

Koncem roku 2009 bylo v Centru již mnoho vybudováno: přípojka elektrické energie (postaven transformátor), vrtaná studna, jídelna pro děti, kaple, dům pro bratry, přístřešek pro venkovní pobyt dětí, zdravotnické středisko - to jsme sice dokončili, ale ukázalo se neekonomické působení stálého lékaře, takže k nám lékař externě zajíždí dle potřeby. Zdravotní středisko se podařilo postavit díky finanční pomoci společnosti Aregua. Rovněž byly za pomoci této společnosti vybudovány prostory pro mládež. Za dobu deseti let pracovalo v Centru více než dvě stovky dobrovolníků. Jejich zásluhou se mohly vybudovat stavby, provádět jejich údržba a věnovat se duchovní činnosti. Byla to mládež, která nejen pracovala, ale díky pomoci dárců z České Republiky i studovala. Mohlo se pracovat na úrovni duchovní i lidské.

Po třech letech (říjen 2008) se do této spolupráce zapojily sestry. Přišly na místo, kde již toho bylo mnoho vybudováno a s radostí a s elánem se pustily do práce s dětmi v Centru. Následně si sestry dostavěly sály z vlastních zdrojů do části, kde byli ubytováni dobrovolníci. Původní dům pro bratry byl společně s pozemkem 40x60 m nabídnut sestrám jako náhrada za vklad do přístavby v jejich režii do již existující části a byl jim bezplatně darován i se studnou a budovou. Prostory, které dnes sestry používají pro ubytování účastníků exercicií, byly původně vybudovány pro zdravotnické středisko. Otec Marek se jako delegát rozhodl předat tyto další budovy a pozemky sestrám k dlouhodobému bezplatnému užívání, a to na tak dlouhou dobu, po kterou budou pracovat s dětmi. Pozemky předané sestrám k dlouhodobému užívání, včetně cesty na pozemku, vedoucí až k hlavní cestě, byly předány oficiálně a vždy s velkou radostí ze vzájemné spolupráce, která začala velmi dobře.

Od roku 2014 se sestry rozhodly vést oddělené samostatné hospodaření a převzaly tak kompletně péči o školní a předškolní děti. Proto peníze určené na jejich vzdělání jsou od té doby odesílané přímo na účet sester.

Na společnosti “Obra de La Divina Misericordia”, zastoupené Otcem Markem, je i nadále starost a zajištění veškerého ekonomického provozu celého Centra (náklady na energie, platy zaměstnanců, náklady na stravu všech, tedy i dětí), péče o mládež (vzdělání) a péče o celé potřebné rodiny, další rozvoj Centra a projekty, se kterými Vás na dalších stránkách seznámíme.

Závěrem je třeba říci, že jsme si jisti, že Centrum Božího milosrdenství je dílem Božím, vzniklo z mnoha obětí, již nyní se stává pro různé skupiny i pro jednotlivce místem ztišení, duchovních obnov či duchovních cvičení. A přejeme si, aby se dílo dále rozvíjelo ve vzájemné spolupráci ke slávě Boží.

29.11.2009 - Benefiční koncert DĚTI DĚTEM

18.10.2009 - Misijní odpoledne v Říčanech

Dne 18. října 2009 v 15:00 proběhne v kostele sv. Petra a Pavla v Říčanech misijjní odpoledne "Děti - Dětem". Zahraje tu soubor Boromeo a bude promítnut dokumentární film AREGUA. Více informací na tomto plakátku.

13.7.2009 - PROGLAS!!

Níže avizované vysílání o Misii v Paraguayi si můžete také poslechnout z archivu Radia Proglas zde - klik:

Aregua na radiu Proglas

10.7.2009 - Dovolte mi, abychom Vás pozvali na stanici Radio Proglas, která bude vysílat pořad: "Všimli jsme si - Misie v Paraguayi".
Cyklus: Všimli jsme si
Autor: Marie Blažková
O pomoci indiánským dětem v Paraquayi a společnosti Arequa uslyšíme v pořadu Všimli jsme si. Hosty Marie Blažkové jsou minorita P. Marek Duda a paní Martina Kozáková.
Datum a čas vysílání:
Premiéra: 10. 7. 2009, 16:00
Opakování: 11. 7. 2009, 11:05 a 17. 7. 2009, 00:05
Bližší info na stránkách rádia Proglas zde:
Příjemný poslech!!

Dne 24. 5. 2009 jsme uspořádali náš první benefiční koncert.

Koncert se konal v kostele sv. Šimona a Judy v Praze v 16:00 hod. Na programu bylo seznámení s Centrem Božího milosrdenství v Paraguayi a s OPS Aregua, promítání fotografií z Centra a premiérové promítnutí dokumentárního filmu z Paraguaye, které jsme vydali na DVD.

Ve druhé půli programu následoval slavnostní koncert.

Pozvání přijali umělci - Jaroslav Tůma (varhany), Bohuslav Matoušek (housle) a Irena Troupová (zpěv).

Vyslechli jsme:
1. Georg Friedrich Händel: Sonáta č. 4 D dur pro housle a basso continuo
Affettuoso - Allegro- Larghetto - Allegro
2. Johann Sebastian Bach: Pastorale pro varhany
Pastorale - Allegro - Adagio - Allegro
3. Giovanni F. Sances: Pianto della Madonna (Stabat Mater)

Fotografie z koncertu od Jiřího Skupiena si můžete prohlédnout v naší fotogalerii zde:

Ke stáhnutí:
plakát pozvánka
19.1.2009 - ADOPCE - Již si můžete vybrat svoje dítě!!

Od dnešního dne Vám budeme na stránce Adopce Aregua nabízet děti, které čekají na Vaši podporu. Velice se na Vás těšíme a naše děti a studenti také!!

30.12.2008 - Získané peníze za období září – prosinec 2008

14. 12. 2008 opět zorganizovaly maminky minoritské farnosti prodej vánočních předmětů převážně vlastní výroby, a výtěžek věnovaly na misie. Získaly tak částku 44 530,-Kč.

V kanceláři kláštera bylo předáno na misie 27 500,-Kč a na účtě společnosti bylo k datu 22.12.2008 79 000,-Kč.

Na žádost Otce Marka bylo 23.12.2008 odesláno na misie 122 000,-Kč jako rychlá pomoc.

Všem dárcům vyslovujeme vřelé díky a ti, kteří o to požádali, dostanou v nejbližší době potvrzení o přijetí daru pro účely odečtu od daňového základu.

Natáčení dokumentu

Díky velkorysému soukromému dárci se povedlo smluvně zajistit kameramana ze soukromé televizní společnosti, který v listopadu 2008 odletěl do Paraguyae natočit o misii, práci Otců a jejich dobrovolných pomocníků a o zde žijících lidech filmový materiál. Kameraman také velice ochotně přivezl sestrám narychlo požadovaný potřebný zdravotnický materiál (teploměry, ortézy, náplasti, dezinfekce).

Natáčení v misii probíhalo od 10.11. do 20.11.2008. Velice děkujeme zvláště Otcům za jejich pečlivou přípravu všeho, co bylo potřeba v budoucím dokumentu lidem sdělit a ukázat. Také byly naznačeny velkolepé plány do budoucna. Kameraman přivezl do ČR mnoho filmového materiálu, ze kterého se nejdříve stříhal několikaminutový reklamní spot pro účely vysílání v TV a také pro získávání sponzorů.

V období do konce dubna 2009 by měl být sestříhán dokumentární film o misii, který bude vydán na DVD, a výtěžkem z prodeje chceme podpořit misii Božího milosrdenství.

Sestřičky v Paraguyai

Od října 2008 jsou v misii také sestřičky – přijely 3.října se sestrou představenou Františkou tři – Barbora, Agáta a Marietta. Sestry budou hlavně pomáhat otcům v misii s dětmi a také s běžnými pracemi v klášteře. Sestra Františka se po měsíci vrátila zpět do ČR a přivezla hezké fotografie, z nichž některé jsou k vidění zde ve fotogalerii v záložce „Přijely sestry“.

Otec Darek v Evropě

V letošním roce čerpal první dovolenou také Otec Darek. Přijel do Evropy v červnu a odlétal začátkem září 2008. Kromě pobytu v rodině se plně věnoval podpoře misie Božího milosrdenství také zde a shromažďoval tak další příznivce a dárce pro tento účel nejen v ČR a rodném Polsku, ale i v Itálii a v Německu.

Z konta společnosti mu bylo dne 3.9.2008 pro Centrum předáno 3000 Eur v hotovosti (tj. 75 000,-Kč).

Sbírka na školné do Paraguaye 6.3.2008
Ve sbírce na školné do Paraguaye bylo vybráno:
  • v kanceláři 42 850,- Kč
  • společenství maminek v Jihlavě 47 830,- Kč
  • společenství maminek v Jamném 3 241,- Kč
  • na účtu společnosti 46 000,- Kč
Otci bylo odesláno 110 140,- Kč, což je po odečtení poplatků přes 4200 Eur. Částka byla odeslána ve čtvrtek 6.3.2008.
Všem štědrým dárcům a těm, kdo se na sbírce podíleli, Otec Marek velice děkuje a za všechny se modlí.
MAIL OTCE MARKA ZE 7.3.2008:

MOC VAM DIEKUJI, ZA VSECHNO, PENIZE JSEM OBDRZEL, JESCE VCERA JSEM UDELAL SKOLNI NAKUPY A DNESKA CHCI ZAPLATIT SKOLNE, I KOUPIT KRAVU NA MASO. CHCI V TIEHTO DNECH NAPSAT PODIEKOWANI VSEM, JAK SE MI PODAZY TEZ POSLAT FOTKI. MAM TEDKA BLAZINIEC, DILO VELKE A VITE, JAK JSTE SAM Z LIDMA, KTERY MYSLI INAK, ALE BUH JE S NAMI.

JA VIM ,ZE V JIHLAVE SE ZA MNIE MNOZY MODLI - I TO MI DAVA SILU. SI RIKAM, JAK JEDNOU TADY VEJDOU DO PRACY PARAGVAJCY, SE VRATIM DO JIHLAVY JENOM SPOVIDAT I DAT VSECHNO PRO NEMOCNE OD RANA DO VECERA I SPLACET TEN WELKI DLUH, KTERY MAM. JESTLI BUDE TO BOZI VULE.

DIEKUJI MOC. ZEHNAM
Sbírka "Vybudování zdravotního střediska v Paraguai"

Od 20.1.2008 máme povolenou veřejnou sbírku na "Vybudování zdravotního střediska v Paraguai". Jedná se o humanitární sbírku na území České Republiky, jejíž výnos půjde do zahraničí, takže jí mimo jiné povoluje i Ministerstvo zahraničních věcí ČR.

  • Doba trvání: 20.1.2008-31.12.2010
  • Konto na sbírku:
    ČSOB Jihlava, č.ú.: 218475447/0300.
  • Sbirku lze ukončit dříve.
  • NA POŽÁDÁNÍ ZAŠLEME POTVRZENÍ O PŘÍJMU DARU (VIZ KONTAKTY)
Všem dárcům jménem otců Marka a Darka děkujeme!
Plakát na stažení
plakát
Copyright © AREGUA,o.p.s.
Webmaster: Atamann